Jul som vanligt?
Hej på er.
En trött tjej som tittar in här. Måste bero på att det är så mörkt, redan vid 17 är det ju kolsvart ute och då är det rätt så svårt att hålla sig pigg och positiv. Fler som känner som jag?

Imorgon är det redan andra advent och vi är en hel vecka sena med att få upp och klä granen. Vi brukar nämligen klä julgranen under första advent, men eftersom Adam är så liten och nyfiken så är vi lite rädda för att han inte kan låta bli att dra i alla julkulor, så vi orkar helt enkelt inte ta fram den.
Men, det känns samtidigt trist att inte ha julgran så det lutar åt att vi tar fram den nu.
Hur har ni själva gjort med allt julpynt i år? Julen kommer ju förmodligen inte bli som tidigare år på grund av coronasituationen.. Eller hur tänker ni? Blir julen som vanligt trots allt?
Kram på er
Vi var också senare med allt pynt i år men nu är det uppe, bara granen kvar som förhoppningsvis fixas ikväll 🎄
Godmorgon 🙂 vill bara säga att du finns bakom lucka 8 i min kalender.
Åh jag somnar sittandes redan kl 2 måste bero på mörkret som kommer så tidigt.
Jag försöker göra julen så vanlig som det bara går. Pyntar lite lagom men kör mys varje kväll framför julkalendern så man får lite jul feeling
Jag har aldrig varit glad för att julpynta och är inte nu heller. Så det blir inte så mycket
Julfirande blir väldigt lite, tyvärr